Güldem Temizlik

 
 
   

 

 

5.TARIMSAL ARAŞTIRMA DANIŞMA KURULU (TADAK) TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarımsal Araştırma Danışma Kurulunun (TADAK) 5. toplantısı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal başkanlığında, 21 Aralık 2017 tarihinde Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik’in de katılım gösterdiği toplantı; Bakanlık ana hizmet ve ilgili birimlerinin, üniversitelerin ilgili fakültelerinin, kamu kurum ve kuruluşlarının, sektördeki meslek kuruluşlarının, ilgili sivil toplum kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinden oluşan yaklaşık 55 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda daha sonra TAGEM Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik'in Neden AR-GE sunumuyla devam etti. Daha sonra Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Daire Başkanı Doç. Dr. Cengizhan Mızrak, 4. TADAK toplantısı önerileri/yapılan faaliyetlere ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Ardından tüm katılımcılar önümüzdeki dönemde ar-ge den beklentileri ve öncelikle yapılması istedikleri ar-ge konuları hakkında bilgiler verdi. Bu çerçevede TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik tarafından da küçükbaş hayvancılık sektörünün ihtiyacı olan Ar-Ge konuları ile sektörün sorunları detaylı bir şekilde dile getirildi.

Güldem Temizlik

 
Copyright © 2018 Şırnak İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği. Her hakkı saklıdır.
A: Bahçelievler Mahallesi Cizre Caddesi Altan Apt. Kat:1 No:8  Merkez/Şırnak
Tel    : 0 (486) 216 41 49
Gsm : 0 (546) 603 35 77

Tasarım Faruk Güneş